<
Filter in effect:

[fs:240]
Ondřej Hruška [fs:240]
 (anyone)ok, diky. kaunicovy koleje? sem se rano vzbudil v brne a bylo to za oknem.znervoznuje me, ze nemuzu precist ty ?cisla za napisem, takze to musim furt studovat. jinak na hranici pruseru a trendy zarezu.vítr fouká, to je dobré, taky je vždycky dobrý vidět tu zvláštní kresbu p6 skel, ale jinak moc velká romantikapohotové, technicky příjemné. hlavně že zase děláš. výběr jde poladit vždycky.TH: S tím se dá souhlasit, ale problém nevidím ve vzniku fotografie nebo uměleckého díla ale v tom, jak je následně vnímáno. a to se mění. pokud se každý cítí fotografem a právě díky insta-maticu se to rozšiřuje, ovlivňuje to u nejširší populace vnímání i toho nejčistějšího umění, které ani nechce být fotografií, ale používá její prostředky. Koonsovo manifest tohoto směru je nějaký i v angličtině?děkuji všem, kteří pochopili, že mi jde hlavně o vyvolání diskuze. výzkum pokračuje.ta diskuze probíhá i jinde.
http://www.david-campbell.org/2012/07/21/hipstamatic-angst-instagram-anxiety-time-to-move-the-conversation-forward/

tady je pak silná obhajoba od reportera, co odložil zrcadlovku:
http://storyboard.tumblr.com/post/27479079539/capturing-libya-through-a-hipstamatic-lens-to

tyhle diskuze se opakují ve fotografii cyklicky. nastoupí nová technika a určitá skupina se brání, ale neubrání. po instagramu možná nikdo neštěkne, ale určitě to změní a uz změnilo vnímání fotografickýho obrazu a media. než to ale nějaký nový barthes pojmenuje, bude to už jinak.

tomáši, jedna věc je, co bys rád viděl, a druhá, co se skutečně děje.
považuju za zásadní ty pozorování - profi fotograf používá mobil stejně jako amatér (krásný termín phoneography), mobil je médiem revoluce (arabské), má ho každý. na samotných záběrech odkudkoliv /viděli jste zahájení olympiády - průvod národních výprav?/ vidíme už jen fotografující lidi. zatím nejsme schopni se s tou "záplavou" vyrovnat. lze ji ignorovat, ale nejspíš bude nutný na ni nějak reagovat. a to je ta otázka, která se prolíná tím čtením. jak s tím naložíme?
přestat fotit je extrém.

p. s.: přide mi s panem tůmou to pohlo nejvic, i když deklaruje že nikoliv.u mě velmi dobrá topografie.
ale až bych řekl, že postava je tam navíc - je tak vyčekaná a mi to nic novýho nepřináší, prostě vypadá tam jako figurína nebo robot... nemá pro mě lidský gesto... ale místo krásný.místo abych psal manifesty, radši čtu. na webu je teď rozjetá zajímavá diskuze, kdož máš čas, začti se: /chronologicky/

http://jmcolberg.com/weblog/extended/archives/photography_after_photography/

http://www.thevisualexperience.org/web/photography-photography-good-question-joerg/

http://jmcolberg.com/weblog/extended/archives/photography_after_photography_further_down_the_rabbit_hole/

http://www.thevisualexperience.org/web/photography-photography-web-talent/

atd. já jsem si to musel vytisknout, jinak se na to nedá soustředit. chlapi jsou taková střední generace, takže jim trochu trvá, než dojdou k nějaké konkluzi...

ale opravdu stojíme na rozcestí. to, jak fotografii změnil facebook a instagram, už nepůjde vrátit. sám v tom zatím nemám jasno, chystám se něco napsat.
ve zkratce - ano, všechno už bylo vyfoceno, zvlášť s nástupem chytrých tel. definitivně vzniklo demokratické umění. ale jak se ptá colberg - co si z toho dokážeme vzít? jak na to dokážeme zareagovat?

abych předešel vztahovačným komentům - tohle samozřejě není absolutní řešení té otázky, je to cyklus založený na provokaci klasických foto-estetických norem - jejich zastánců. moc jste se ale nenasrali, příště to budu muset hodit na idnes.ta prvni mi nahodila "sama doma" a to uz nespravisdo portfolka dobrý, poslední je pro mne hodnotná i tím, že má jinou než výtvarnou, informační hodnotu. nebo tím, že je má obě zárověň.
diskuze o instagramu je příznačná pro tuto dobu. a bude to horší.dokonaly. ale skvely ze chrystejnsky to vi taky ale chte te vyhecovat k jeste vetsim vykonum.


fstop-3.6.10.1/eloise-2.4.15.8
Comments, page 1/41

<
Page