<
Filter in effect:

[fs:140]
Ota Hejmala [fs:140]
 (anyone)já jsem byl na Holomíčkově přednášce a promítání jeho digitálních fotek a bylo to velmi zábavné, bez ohledu na to jak dobré nebo špatné ty fotky byly. Asi je potřeba mít k tomu i toho Holomíčka.mně to nic neříká. Já bych řekl, že můj hledáček je s tvým nekompatibilní, takže ti asi moc můj komentář nepomůže. :-)mně se zdá nemožné, že by to byla náhoda :-)Tatanka mě samotného překvapil. Myslel jsem, že bude mít hrob v indiánské rezervaci v nějakém skanzenu jako v Rožnově pod Radhoštěm a že tam bude plno turistů. V rezervaci jo, ale uprostřed prérie, s výhledem do dálky a na Missouri, široko daleko nikdo, jenom se tam opodál pásl kůň.
Zahráli jsme mu na fujaru a když jsme odcházeli, tak nám do ní foukl vítr a náčelník nám zahrál taky. Určitě tam byl, jsme o tom přesvědčení. :-)
Pro úplnost ale musím dodat, že není úplně jisté, že tam opravdu leží. Původně ho pohřbili jinde a údajně ho potom přestěhovali sem. Ale jestli přestěhovali opravdu jeho kosti, to se neví.mě by to asi nezajímalo ani ve formátu plátna letního kina .-)takže kdo si chce něco přečíst:
druhý pokus o přejetí Severní Ameriky. První pokus byl z Miami na Aljašku, ten nevyšel, skončili po 5000 km někde v horách kvůli počasí. Tam jsem nebyl.
Letos se jelo z Fairbanks na Aljašce. Plán byl do Miami a nakonec se jelo až na Key West, což je nejjižnější bod USA.
Celkem 4 lidi, z toho 2 cyklisti a 2 výletníci.
Jeden z cyklistů jel jenom do Edmontonu, asi 4000 km (neměl víc volna, jinak by to asi taky ujel), druhý to jel celé, přibližně 8000 km za cca 40 dnů. Průměr 197 km/den, silniční kola, nalehko, vezli si jenom jenom vodu a co se vlezlo do kapes.
Ubytování a jídlo v pronajatém karavanu, ten jsme řídili my "výletníci". Úplně tak výlet to nebyl, vařili jsme, sháněli náhradní díly, hledali kempy atd. Na kole jsme se taky svezli, ale jenom kousek.
Zajímavé to bylo, ale hlavně při zpětném pohledu. Nebo při pohledu zvenku pro toho, kdo tam nebyl. Přímo na místě to bylo lehce psychicky náročné :-).
Důvod celé akce mi doteďka zůstal utajený, ale účast se nedala odmítnout :-).no jo, to je největší problém - jak to přebrat a vyházetTH: občas tam byly docela vtipné nápisy. Zpětně mě mrzelo, že jsem je nefotil.
Třeba u jednoho kostela někde na jihu ve čtyřicetistupňových vedrech byla cedule: Je vám horko? Přijďte k nám, my vám povykládáme o pekle. :-))mně pěkné fotky moc nebaví. Máme několik tisíc digitálních záběrů. Z toho množství se pěkných fotek vybere dost, i kdyby to fotil slepec.já dávám taky přednost čb fotkám.
A barevně fotit ani neumím (ne že bych černobíle uměl).
Ale třeba zrovna tato série se mi víc líbí barevná.mně to nesedí, chybí tomu přirozenostmně to nepřipadá moc zajímavé a šedá mi tam nefunguje (ale to může být monitorem).mně se ta "jiná" kompozice zdá zbytečná, navíc.já ti rozumím
teda myslím si to :-)


fstop-3.6.10.1/eloise-2.4.15.6
Comments, page 1/71

<
Page