<
Filter in effect:

[fs:120]
Ianus Germanicus [fs:120]
[fs:1]
Tomáš Szépe [fs:1]jest to bardzo ładny pies ponorkowy, tzv. Dog U-boot
pobavilomně se to líbí
ale spíš jako vizuál/grafika
vlastně jediný "fotografický" prvek je tam pro mě odraz fotografa v lahvi
ale líbí, je to pěknýOR: já to v rychlosti četl jako --- jak sem rikal, jednicka slape a dvojka mi taky nic nerika .)

ta jednička se mi líbí, ale vidím ji spíše jako grafiku/ilustraci, která mě zavádí (kamsi) do světů zdeňka buriana (než jako fotografii), ale fajn - je pěkná.

ta druhá je mrtvý slimák, nebrat.tak sem se soustředil
a došel k názoru
že jsi podivně neklidnejjj - tomu bych rozuměl, co píše džejtý (ten černej nevyžranej stín je tam navíc - bez něj by to bylo úžasnější).
je to další variace na Hromadu Štěrku, jako fér, proč ne...
kontrast mi přijde za hranou.
já bych ten záběr cítil jinak,
tohle je pro mě spíš jako dobrej obrázek z nějakého filmu, ale ne fotka.
polotóny jsou úžasný.
a asi je to přeostřené.je to strašný retro, skoro by se mi chtělo zakřičet: "budíček! vstávat!! je rok 2012!!"
ale chápu, že tebe to takhle baví, dáváš tomu hodně a nikomu to neubližuje... ale je to strašný retro.
kdybys dneska koupil kytaru, založil si skupinu a dopracoval se přesně k takovému k soundu, co měli beatles, tak to bude taky retro.

já mám vlastně retro rád, jsem staromilec a tahle fotka se mi líbí... ale je to strašný retro :)jj - takové cvičení, měl bys to začít fotit velkoformátemjak jsem to viděl, hned mi naskočila Hromada-Štěrku.
mně se to nelíbí snad vším (zlatá hromada-štěrku! která se mi teda vůbec nelíbila...)

na druhou stranu je mi sympatický, jak po těch svých motivech jdeš hlava-nehlava, ať se děje, co se děje, a ať si o tom ostatní myslí, co chtěj...

cos tam viděl je mi teda záhadou, ale to mě právě svým způsobem fascinuje...

štve mě tam všechno, ale co ta krapice od banánů?ten záběr a ta situace jsou určitě zajímavé a svým způsobem dobře-divné
ale
zřejmě si zase vysloužím poznámku, že komentuji jak na photopostu, nicméně jsou tam drobné detaily, které mi tu fotku poměrně dost kazí:
1) je to především ten drát nahoře, který protíná nebo se těsně dotýká svislých linií.
2) poměry jednotlivých ploch mi vzájemně nehrajou (příliš spodku, oproti báráku a těsnému nebi), vlastně celková kompozice mi to šoupe nějak divně doleva.
3) ta malinkatá postava (je-li to postava) mě hodně znejisťuje (co-to-sakra-je???), i když ji vnímám zároveň jako hlavní - a dobrý - důvod té fotky. Kvůli ní si to fotku vlastně budu pamatovat... ale stejně mi to celé nějak nehraje.jo, tuhle považuju za jednu z (pro mě) nejlepších szépeovek vůbec.
i když pořád tam cítím nějaký odstup, který bych nazval příliš-studeně-intelektuálním.já tam vidím rybu

jinak takové zátiší, které neurazí/nenadchnemnó, Tomášu, co k tomu říct, když nikdo další nic...

tu první chápu, ale neoslovuje mě (i když ta stříbro-šedivá tonalita do sebe něco má).
ta druhá je pro mě "moc-suchá" a kompozičně mi moc nesedí.
tu třetí považuji za epic fail = to je jak fotka od Vítězslava Platoše (teda on by to vyfotil hůře), ale námětem, kompozicí, neSvětlem...

zásadka mi prostě nějak nesedla.mi to připomíná ilustrace ze staré verneovky - tajuplný ostrov
ty tóny černé si vyloženě užívám
takže fajn
jenom si říkám, jestli fotit to na kinofilm a poměr 3:2 je šťastná volba (ale když to funguje, tak asi jo...)

když už tady padlo to porovnání s jebtiškama, tak mně sedí víc tahle fotka, protože si užívám nějakou její umanutou výtvarnost, která je dost naschvál, ale asi jedině takhle to funguje (bo jak bych to nazval) - já si kupodivu budu víc pamatovat tuhle fotku (jebtišky jsou skvělý moment, ale já na nich mám nějaké výtvarné blokátory a tady ne), protože je to tak zvláštně zvláštní a provokující; dokonce bych řekl, že je to určitý "fotografický manifest" The Photography According to Szépe.pro mě to není dobře poskládaný: ten sloup vlevo nedám, tu značku mezi jebtiškama taky ne a sloup z druhé jebtišky též ne (to je asi nějaký můj osobní problém se sloupy a lampami ve fotografii, už jsem si toho u sebe párkrát všimnul)... ani kompozičně mi to úplně nesedí a takhle oříznutá kopýtka sexyslečny taky ne (přitom Ona by vydala na samostatnou fotku).
škoda, ten Řím tam jinak je.koukám, že nám ta hromada šterku pěkně narostla :)já ti nevím, kdyby to před 60 lety vyfotil nějaký žák ansela adamse, tak řeknu: jó, budiž...

dneska na to koukám jako na technickou zajímavost-hříčku, kam až lze dotáhnout precizní megatuning pod zvětšovákem... ale kromě toho, že mě vcelku příjemně baví sledovat (a představovat si) tu neškodnou preciózní úchylku, tak mi ten záběr moc neříká; kompozičně bych měl i výhrady...jj - tohle je příjemně přirozenémně to zase nefunkuje, neswinguje to...


fstop-3.6.7/eloise-2.4.14.3
Comments, page 1/6

<
Page