[ovce_za_úplňku]
[close verbose info panel]                 Title: ovce_za_úplňku [unup]

 

[fs:120]
Author: Ianus Germanicus
Portfolio: (not in any portfolio)

Publicity level:

Set visible to non-members
Commenting: Set commenting allowed
Highlight:
No
 

Published on, medium:
2013-07-05 15:00, digital: resolution > 20 mpx

Tech. data:
.
myslivecký stolní kalendář 2014
.

Remarks:
----

Meadowbank je prestižní dívčí škola - možná nejlepší v Anglii - a právě zde začíná letní semestr. Postavami jsou nové žačky – mezi nimi princezna Shaista – nová sekretářka, dvě nové učitelky nebo třeba ředitelka školy slečna Bulstradová, která uvažuje o odchodu na odpočinek a své nástupkyni. Ještě před začátkem semestru ale dojde k revoluci na Středním východě, v Ramatu – princ Ali Jesuf, který je bratrancem Shaisty, se pokusí s kamarádem pilotem uprchnout, ale jejich letadlo havaruje. Řada zájmových skupin touží po princových diamantech, které někdo možná propašoval do Británie. A pak je jedné noci ve sportovním pavilonu školy zavražděna nová neoblíbená učitelka tělocviku...

----
Une collaboration avec Kris
----

Nr. of views, unique comments/unique views:
2059, 14/64 (21 % have commented)

Social bookmarking:
 facebook     digg     delicious     reddit     stumbleupon     myspace


[fs:118]

...z dosud zveřejněných listů kalendáře je bezkonkurečně nejlepší tento!


[fs:268]

jo, dobrej koláč. chutná.


[fs:118]

Nesouhlasím se Standou. Text na fotografii není docela debilní. Zároveň se ale musím přiznat, že jsem nevěděl, že „mňau!“ napsala Agatha Christie.


[fs:120]

[fs:334]

na první dojem zajímavý, ale text je docela debilní


[fs:118]

Uf, u vás je zřejmě hodně tvrdá voda. Tvorbě vodního kamene v pumpě, kotli a po celé délce rozvodů, ve všech spotřebičích, bateriích, sprchách v domě vč. odpadů lze však zabránit účinným filtrem. Pravděpodobně nejúčinnějším řešením je tzv. fyzikální úprava vody, využívající specifické magnetické pole, zabraňující tvorbě kamenů (krystalických struktur) a jejich ulpívání na pevném povrchu zařízení.


[fs:151]

tak to mi spadnul šutr z pumpy :)


[fs:118]

Mistře Jardo, není nutné se omlouvat, mne takovéto zprofanované formulace už dávno nevadí. Vůbec mi nevadí. Fakt nevadí! Nevadí!! Jsem klidný. Úplně klidný! Naprosto klidný!! Cizácká slovíčka typu „fresh“ ani obzvlášť nechutný tuzemský komentář „baví mě to“ mne už z míry nevyvedou. Nevyvedou! Jsem zcela klidný. Klidný. Vůbec se nerozčiluji. Nerozčiluji! Jsem klidný. Klidný! Úplně klidný. Takovéto komentáře mne už z míry nevyvedou. Nevyvedou! Nevyvedou!!


[fs:151]

fresh :)
baví mě to
/sry vlku/


[fs:118]

Není divu, že Čerňucha je tak vypasená. Prý je krmena obzvláště výživnými novinářskými kachnami.


[fs:344]

Má to luxusní barvy. Číča krásně číhá. Zajímalo by mě, kolik těch kachen musela sníst, aby se dostala do takovéto velikosti.


[fs:183]

ianus, perfektne.... :) som sa smiala az az, i like it


[fs:207]

Mam velkej problem s podobou bubliny a typoskou.
Kdyz si to ale predstavim dobre udelany, tak se mi ten obrazek libi dost.


[fs:118]

Z hlediska dějin mysliveckých kalendářů jde o převratnou událost. Žádný myslivecký kalendář se dosud nedovážil zobrazit domácí mazlíčky či dobytek. Myslivecké kalendáře dokonce i na začátku druhé dekády prvního století třetího milénia přinášely bez sebemenších náznaků kreativity a s nepochopitelně umanutou monotónností pouze fotografie zvěře zdivočelé či nelidsky divoké, žijící pokoutně v lesích, skrývající se (zřejmě s nečistým svědomím) v remízkách, v kopích, v horách, ve skalách, ve větvoví stromů, pod vodními hladinami, mezi brázdami polní ornice, ve vysokých travinách luk a mýtin, v křovinách strmých strání, ve vysokém porostu u břehu rybníků či v houštinách podél řek. Konzervativní myslivecké kalendáře dosud přinášely stále dokola se opakující portréty prasete divokého, kachny divoké, srnce obecného, vydry říční, koroptve polní, výra velkého, kuny lesní, lišky obecné, husy velké, dlaska tlustozobého, straky obecné, vlka obecného, tetřívka obecného, jezevce skalního, tetřeva hlušce, holuba doupňáka, ťuhýka obecného, bekasiny otavní, čápa černého, jestřába lesního, zajíce polního, sojky obecné, ledňáčka říčního, srnců v říji, jelence viržinského, čápa bílého, jeřábka lesního, jelena evropského, daňka skvrnitého, jelena siky, muflona polního, nutrie říční, volavky popelavé, pěnkavy obecné, kňoura lesního a dalších stále dokola opakujících se standardních portrétů zdivočelých bytostí a tvorů. Zobrazit v mysliveckém kalendáři domácího mazlíka anebo dobytek je činem odvážným, v historii myslivecké fotografie dosud nevídaným, skutkem bez nadsázky revolučním.

Recenzovaná fotografie je navíc vybavena legendou – dramatickým příběhem s napínavě otevřeným dějem, rafinovaně neukončeným koncem...

Vizuálně kreativní a poutavým příběhem bohatě vybavená fotografie, nebojácně bourající klišé a tabu mysliveckých kalendářů, a to jak stolních, tak i nástěnných, zaslouženě zaslouží známku nejvyšší.


fstop-3.6.10.1/eloise-2.4.15.8
Ianus Germanicus - ovce_za_úplňku