<
Filter in effect:

(anyone) 
[fs:168]
Tomáš Houda [fs:168]zrovna v patek kolem jedny rano jsem na to tusim koukal a prislo mi to az nehorazne skvely.Prosim ta, to je cele tvoje dielko alebo si odfotil niekoho pracu?Dokonale.
Pre mna je to akoby na hranici s pocitom, ze - je to figurina alebo nie?
Uz ked som to videla v nahlade, vedela som, ze je to "zive" a ze si neodfotil na vystave instalaciu nejakeho umelca. :)LV: hmm, dobre pozorovano. ;-)
Potreboval jsem zviditelnit zenskou, zredukovanou pouze na anonymni, ready to use objekt, a HB mi u toho samozrejme casem vytanul na mysli. Ten druhy moment byl cartoon "bitchin' bod" od Roberta Crumba, tematizujici "idealni zenu".
Ty organicke formy jako takove coby architekt mam rad - nenech se zmast mym postojem ke Kaplickeho knihovne. Muj posledni realizovany projekt neni pravouhly, ale zakulaceny a muj posledni navrh tematizuje interferenci nekolika vln o ruzne vlnove delce.
V tomhle pripade mi chvili trvalo, nez se vykrystalizovalo zrovna tohle podani, ale nakonec ze vsech uvazovanych i odfotografovanych reseni mi prislo tohle "architektonicke", shiftem fotografovane nejlepsi.bobrý.
lynche nevidím, spíš černýho.
a na tý zdi to bude působivý.
škoda, že to není vidět nikde na stránce kokpitu...Vrtá mne v kebuli, co by na takovouto fotografii řekl Hieronymus Bosch. On má ve svém slavném triptychu trochu podobné výjevy (i když ne až tak naturalistické). Části těl v jeho malbě také vyčnívají z tajemných objektů. Na malbě od Bosche ty objekty, ze kterých části těl ční, mají spíše kulový a vejčitý tvar. Avšak spodní část těla na fotografii od Tomáše vyčnívá z pravoúhlého objektu. Lze říci, že výběr tvaru krychle či kvádru prozrazuje, že autorem je architekt, který preferuje strohost a příliš si neoblíbil tzv. organickou architekturu? Anebo je to proto, že pravoúhlá krabice se vyrábí snadněji než třeba vejčitý objekt? Pravda bude nejspíš taková, že oba důvody dohromady.

A když už jsem zmínil Bosche, tak dodám, že tuto fotografii lze vnímat také jako dokument z přípravy jedné ze stovek postav pro velkolepé monumentální soudobé (vizuálně strohé) scénické provedení zmiňovaného slavného triptychu.

Ještě poznamenám, že vyfocené je to fortelně. Když toto spatří návštěvník té transformátorové stanice na zdi v tom ohromném provedení, je ohromen. A civí v úžasu.nejvíc mě na tom baví ta mateřská znaménka na boku a na krychlihttp://www.fstop.cz/e/houda/comments/to-houda/120919-2106/ - to je super nakresek. ;) ja si je neskovavam, aaaale vse si tez kreslim predem...! ;))I tu, i na fotkach z Kokpitu... Si myslim, ze me to bere... Hodne...Tak ja byl sam zvedavej, jak to bude v tech 3x2 metrech vypadat...
Prislo mi to pro kokpit ok, ale na vystavu zustanu presto asi u svyho obvyklyho formatu sirokyho 115cm a dlouhyho do ca. 180 cm - ten se mi jednak vejde do Volva a take vetsina prostoru takovy flakoty neutahne. ;-)


fstop-3.6.10/eloise-2.4.15.5
Comments, page 1/2

<
Page