[---]
[close verbose info panel]                 Title: --- [tabl]

 

[fs:345]
Author: Tereza Kurečková
Portfolio: (not in any portfolio)

Publicity level:

Set visible to non-members
Commenting: Set commenting allowed
Highlight:
No
 

Published on, medium:
2013-09-13 21:22, film: 35mm

Tech. data:
Leica minilux

Remarks:
Náplavka v září

Nr. of views, unique comments/unique views:
1718, 13/56 (23 % have commented)

Social bookmarking:
 facebook     digg     delicious     reddit     stumbleupon     myspace


[fs:148]

ale aj keby ne, toto je tak na vlajku nejakeho africkeho statu


[fs:148]

tiez mi nabehla ta od patrika


[fs:344]

Ja to vidím jako romantické klišé. Osobně tento do očí pálící kontrast bílé a šedé mi trochu vypaluje oči a hlédání detailů mi stižuje.


[fs:303]

nijak straslivy, proste jen na zacatku.


[fs:168]

mne na ty fotografii vadi jenom ten bilej okraj nahore a dole, panujici rozhorceni - zvlast v kontextu jinych fotografii, ktere tu jsou k videni - nesdilim. Ne ze bych byl vodvazanej, ale pro me nijak nevybocuje z toho, co tu jinak vidivam. ten jingjang princip je trochu moc klise, ale mne osobne nasral ten ramecek mnohem vic (nehlede na vec, ze tu puvodni myslenku spolehlive pomaha eliminovat).


[fs:287]

To je zlý = hrúzostrašná kompozice (tohle si vyloženě říká o nálepku "amaterský klišé") a přepálenej kontrast jak prase.


[fs:311]

ano, tahle fotka ma hodnotu jen diky vlkovu komentari below, ale co, vsichni je mame. leica...


[fs:257]

ja som vedel, ze mi to pripomina nieco konkretne :)))

http://www.fstop.cz/fstop/imgrepo/2/257/heof.jpg

pan vlk, velka parada! aj ja dakujem!


[fs:345]

Moc diky, obzvlaste panu Vlkovi za vycerpavajici a pro me opravdu prinosny komentar. Nezahodim, necham zde, abych treba casem videla nejaky vyvoj... A diky za podporu, moc si toho vazim.


[fs:118]

Také snad tak nějak rozumím, proč jsi zmáčkla spoušť a tím způsobila vizuální spoušť.

Ale cožpak nevidíš, jaký je to ve výsledku rozbordelený chaos? Snad by ani nevadilo, že to, co působí jako hlavní motiv (kráčející pár) je hodně z dálky, ale horší je jeho nefotogeničnost – prostě „kdosi tam kráčí“...

Navíc ten pár je zachycen zrovna z takového nešťastného úhlu. Ani z přirozeného pohledu ale ani vysloveně shora, což by nějaký vtip (třeba s tím vrženým stínem – dvě postavy, ale pouze jeden vržený stín) případně mohlo přinést.

Ten pár je vyfocen zešikma, takže ty postavičky jsou jakoby sražené, ale opravdu nemastně neslaně, na půl cesty, ani ryba ani rak, ani žába ani plaz.

A potom je zde ta nešťastná kompozice. Hlavní diagonála sice formálně dělí obraz na dvě poloviny (což by mohla být taková hezká schválnost), ale vzhledem k pozicím všech zde statujících lidí, zvířat a věcí působí kompozice až zoufale neharmonicky a (odpusť mi ten výraz) naprosto diletantsky.

Když už zde byla ta diagonála položena, měla být alespoň dotažena do konce a ne dole bez jakéhokoliv kompozičního smyslu přerušena vrženým stínem tušeného mostu.

Ale ani světelně dotažená hlavní diagonála (jakoby "tvrdá schválnost") by tu celkově chaotickou a nevyváženou kompozici nezachránila.

Další věci: když se koukneš na skupinu labutí, automaticky očekáváš nějaký kontra-fórek, třeba dole skupinu psů. Ale ono se to nekoná. Sice nějaká psí šelmička dole leží, ale také tak nějak beze smyslu, ztracena v bordelu.

Celé je to pouze chaos. Žádný fotogenický okamžik, žádná fotogenická kompozice.

A dokonce ani žádná romantika kráčejícího páru, protože je zde zobrazen naprosto nic neříkajícím způsobem.

Fotka začátečníka.

Další věc je ta příšerná postprodukce – „amatérsky“ tvrdý kontrast. Vypálená místa na peří labutí by snad tolik nevadila, ale na oděvu té jedné z těch dvou jakoby ústředních postav to opravdu vadí.

Nehezká tonalita.

Terezo, já vím, že máš na mnohem víc. Fandím ti. Proto poněkud drze napíšu: tohle zahoď, neohlížej se zpět a konečně se do toho pořádně pusť!

pes: v přijímači jsi psala, že jsi studovala malbu. Zkus si tedy vzpomenout na to, co jsi studovala. A možná by ani neuškodilo nějaké studium (nejen techniky) fotografe.

Malba je náročná, focení je zdánlivě snadnější. Ale dlouhodobě mám pocit, že malba nebývá tak přísná ke kompozici jako fotka.

Anebo řečeno jinak: daní za snadnost zmáčknutí spouště (na rozdíl od pracného malování obrazu) je to, že fotografka (nebo fotograf) se musí extrémně soustředit na kompozici (a případně také na rozhodující okamžik).

V tomto smyslu jsou fotky přísnější než malby.

Směle vpřed!


[fs:257]

ianus to napisal pekne :)
ja to asi este stale fotim :(


[fs:120]

já tomu rozumím a fandím, takovýhle záběr musí mít každý, tak to prostě je...
a já sám jich mám milion.
mise splněna a teď už jinak. ;)


fstop-3.6.10/eloise-2.4.15.5
Tereza Kurečková - ---