<all comments> ]


pes7: opět otrava chybky: vypadla mi čárka, má býti: ...spontánní, živé, relativně nenápadné, rychlé...pes4: ...dálkoměrný fotoaparát je vlastně pošetilost... ...fotograf nikdy nevidí scénu přesně z toho úhlu – z té pozice, z jaké bude zaznamenána na emulzi...

...a to fotografa osvobozuje od chladného, příliš detailního (a tím pomalého), strnulého či přeumělkovaného komponování a jaksi samovolně jej navádí na spontánní, živé relativně nenápadné, rychlé a včasné (časově přesné) zaznamenávání neopakovatelných momentů skutečného života...

(...a také na nenucené, uvolněné a přirozené komponování...)

...a jak píše mistr Jirka Pařízek ve svém druhém komentáři...... ,o)

...............................................

pes5: ...čenichám zde již po X té, a pokaždé, když otevřu tuto fotografii, zůstanu civět s tlamou dokořán... =o( )

pes6: ...Mistře Luňáku, toto je jedna z vašich životních fotografií, a já doufám, že podobně úžasných momentek ze života pořídíte ještě plné kamiony...!
=o)jan poliak - diky za odkaz, ale tohle se stim asi delat nebude ,))prijemne.. vidim to ako pozadie na dalsie spracovanie.. na nieco ako robi Robo Kocan http://www.czechslovakphotos.com/html/kocan.htmltome ja viem jak to myslis hovoril som len za seba, takto mi to pride take.. neuplne.. ja som myslel fakt len nieco neurcite v uzadi nie nejaky dominantny motiv... len aby si mi rozumel :-)vidis, co som ti hovorila, ze pekne ;-)...este sem supni moje favoritkyVF: neviem, v zivote som Fujicolor Superia X-tra 400 neochutnaval, takze je naozaj mozne, ze su neslane, nemastne.. ;)Ciao Ondro :o) Mám na tom sklo Voightlander 35mm f 2,5. Tohle foto jsem dělal půjčeným sklem od Lexíka (Voigh. Pancake 35mm), protože Škodovka neměl nic skladem. To přezáření je zvláštní a netuším, zda na něm nemá také podíl to, že jsem neměl nasazený žlutý filtr (na který si asi počkám, protože mi ho musí v německu vyrobit). Rohy jsem nedosvěcoval - svítil jsem cca 30sec. navíc celou oblohu i s míčem a střechama domů...[fs:126] milej ich ! aké nádherné farbičky a "mood" sa dajú vykúzliť diakom !tvoje romantická duše se nezapře ;)
příjemný obrázekjo, líbí hodně. Dobrá džungle.ja se na to mrknul, a prvni co me napadlo bylo "prales s hulenim" i kdyz to jako marjanka nevypada ;). proste takova asociace, silne zhulena fotka. prijemne.


fstop-3.5.7.7/eloise-2.3.20
Comments, page 4260/4355

Page
4260