Vladivojna La Chia vystudovala grafiku a ateliér intermediálních forem. Nejvíce se však věnuje malbě a figurální kresbě nebo komiksu. Její současné práce - postavy, portréty, zvířata, upírky či čerti jsou stylizováni, deformováni, dekorováni a svérázně probarveni. Tématem Vladivojniných obrazů jsou převážně ženy, muži, boxeři, padlé nymfy, světice, bojovníci a bojovnice a jiné podivné bytosti, které žijí v obrazech svůj vlastní život. Svou barevnou sytostí a tématikou mohou připomínat atmosféru filmů španělského režiséra Pedra Almodóvara. Vladivojniny malby demonstrují ženskou neuchopitelnost i křehkost. Ženy se stávají muži a muži ženami. Jsou šťastní ve své bolesti a touze. Milují život a pro lásku zemřou i zabijí. Její ženy vedou hluboký vnitřní boj, jejich zasněný pohled vyjadřuje nejednu emoci. Její oblíbenou technikou je olejomalba kombinovaná s flitry a akrylovými spreji na plátně.
Formálně: "punkové rokoko bez zaměřeného nepřítele" (Lenka Klodová - časopis Umělec)
byl jsem ve photographers gallery. prohlížím bookshop. chci si koupit časáky, ale sou drahý, hledám dál, chci si koupit williama kleina, toho si ale budu moct koupit dycky, odkládám, hledám dál... takhle postupně eště asi tři... no a pak najednou mezi knihama najdu zapadlou tenkou publikaci, kterou jsem sháněl už dlouho a která na amazonu stojí z druhý ruky hodně peněz, protože už je out of print... no prostě billingham, starý vydání knihy jeho retrospektivy, kterou měl před lety v Birminghamu.
šel jsem na poklednu s bušícím srdcem. prodavačka nenašla čárový kód. prej tahle kniha neexistuje. zavolala šéfa, ten jí hledal podle isbn čísla, až jí našel, prej to nechápe, jak se tam vzala, že se na billinghama ptá spousta lidí, ale že jim říkaj, že nic nemaj a prej že teda mám štěstí a že mi jí budou muset prodat za původní cenu dvacet liber. no byl sem z toho úplně šťastnej a eště sem to doladil tim, že sem si za roh došel na novou výstavu věcí od billinghama, fotky ze serie ZOO a další, zajímavá kombinace různejch formátů, který můžou fungovat pohromadě (digi, čb film 35mm, středoformát, panorama...).
je to v zapadlý galerce, kterou sem neznal, Anthony Reynolds Gallery, hned za rohem z photographers. stavte se, kdo budete mít cestu kolem... tož tak :)
No, a nějaký grafik tuto fotku rozřízl na dvě, a po částech ji švihnul na obálku – na bookletu dvou alb kapely The Smiths. Vyšlo to před časem jako dvě samostatná CD.
http://www.smokebath.com/