Pravidla přispívání ve "výstavách a publikacích":
1) tento board je otevřený veřejnosti - postujte pouze odkazy nebo informace,
2) když něco zmizí, smazal jsem to/přesunul, porušili jste pravidlo 1.
shodli se na tom všichni přítomní ... u jedné dokonce padlo: "klasická aa* sračka"
jenom použití hlášky z PP, žádné urážení, i když PJ by s tím asi měl problém ;-)
Ostravská galerie Opera, která sídlí v v Divadle Jiřího Myrona, hostí ve svých prostorách fotografický dokument nizozemského fotografa Roberta Knotha. Tento dokument nese název Poloviční život a zachycuje každodenní život obyvatel Musljumova a okolí, poznamenaný jaderným odpadem zpracovávaným nedaleko od jejich domovů. http://digi.zive.cz/h/aktuality/AR.asp?ARI=1179
19. - 26. února
Václav Jirásek (narozen 1965 v Karviné) patří ke střední generaci výtvarných umělců, kteří si zvolili jako médium své práce fotografii. Pro Galerii Rudolfinum a na její podnět vytváří nyní speciální projekt, jenž bude představen veřejnosti od února do dubna 2006 a jehož jediným tématem jsou „umírající“ továrny. Ve velkém souboru přibližně sedmdesáti až osmdesáti barevných velkoformátových fotografií se pokouší zdokumentovat interiéry zanikajících továren, prostory převážně metalurgických provozů v celé jejich monumentalitě, rozkladu, zmaru a současné opuštěnosti (např. ČKD Blansko, Třinecké železárny, Poldi Kladno a další). Autor se dotýká velice závažného tématu zániku „katedrál práce“, symbolů pokroku od první poloviny 19. století, jež posléze v ideologii a propagandě předchozího režimu hrály velice význačnou, nikoliv však jednoznačnou roli. Na procesu jejich současné proměny lze poměrně zřetelně demonstrovat mimo jiné hloubku změn, jež nastaly po roce 1989. V opuštěných prostorách továrních hal zůstávají dodnes stopy jak po devastující výrobní činnosti, tak i prvky potřeby alespoň nějakým způsobem toto život téměř ohrožující prostředí nějakým způsobem zlidštit. Václav Jirásek se pokouší podtrhnout monumentalitu industriálních prostorů, jež jsou odrazem schopností člověka dotýkat se mezí lidských dimensí a zároveň se nevyhýbá zachycení i negativních stránek tohoto procesu.
Chen Chieh-jen / Factory
9. 2. - 30. 4. 2006
V malé galerii je promítán videofilm Factory, jehož autorem je tchajvanský umělec Chen Chieh-jen (narozen 1960 v Taoyuan). Je to video o ženách, které dlouhá desetiletí pracovaly v textilní továrně kdesi v Číně a těsně před důchodem byly vyhozeny a továrna zavřena jenom proto, aby nynější majitel nemusel platit těmto lidem důchody. Ženy se díky uměleckému projektu Chen Chieh-jen vrátily na svá místa a vyprávějí beze slov na kameru svůj němý příběh. Tento videofilm reprezentoval velmi úspěšně svého autora na Šanghajském bienále 2004 a na Bienále v Benátkách 2005 ( Factory, 2002, 30’ DVD, barevný, beze zvuku).
Běla Kolářová (1923), spoluzakladatelka skupiny Křižovatka (1963), patří k nejoriginálnějším českým výtvarnicím, která už počátků své tvorby vycházela ze zkušeností s „ženským“ vnímáním světa, s intimity domácího prostředí a využití předmětů každodenní potřeby. Až do zralého tvůrčího období se projevovala jako neúnavná experimentátorka s nejrůznějšími výtvarnými technikami a postupy, zejména s fotografií a asamblážemi, některé práce, zejména v 80. letech vznikaly i ve spolupráci s jejím manželem Jiřím Kolářem. Výstava v koncepci Jiřího Valocha představí výběr autorčinou celoživotní tvorbou.
no já taky. Mě ale moc nechytly ani ty malé fotky. A ty velké koláže ani trochu. Ale možná že byl první na světě, my se na to díváme současným pohledem, tak třeba je to nějak tak :-).
Leopardi - zajímavé, ale taky nevím jak bych se k tomu vyjádřil :-). Vůbec nevím. Jestli je to kýč, umění nebo sranda :-)
Oto - taky se mi ta serie libila, ale cela Prochazkova sin...na toto tema...nevim, prislo mi to prilis male...i kdyz s napadem :o)) o leopardech vubec nevim jak se vyjadrit :o)
a ten Cibulka....ja myslela ty velke obrazy..ty kolaze fotografii a dokreslovani
na tom Cibulkovi jsem byl a moc mě teda nechytl. Ty fotky jsou vlastně něco jako ty koláže - akorát rozložené. Pak to začal dělat digitálně přes sebe a dva metry široké.
Dokoupil mě zaujal. Nevím proč, ale líbila se mi ta série panoramat prahy dělaná přes jednu šablonu :-).
malinko jsem si vcera v Brne prosla vystavy, tady je maly shortcut :
Skála v Morgalu
do 5. 2. 2006
Uměleckoprůmyslové muzeum
to je Frantisek Skala a jeho drevena poesie...moc krasny
Flourish / Současné umění z Walesu
do 26. 2. 2006
Místodržitelský palác
to je zajimave...neda se o tom moc psat, zaujal mne jen jeden projekt.....ale to se musi videt...
Franz Fiedler - Zapomenuty klasik fotografie
do 5.3.2006
Moravska galerie
to je uplna bomba..aspon pro mne......krasne fotografie
Jiří Hanzelka & Miroslav Zikmund
Fotografie
do 29.1. 2006, Dům pánů z Kunštátu
nadherne fotografie....pro mne nej ty s Tatrou :o)
Pravidla přispívání ve "výstavách a publikacích":
1) tento board je otevřený veřejnosti - postujte pouze odkazy nebo informace,
2) když něco zmizí, smazal jsem to/přesunul, porušili jste pravidlo 1.
Databáze fotografických výstav --
http://fotomonitor.info/www/vystavy/vy.asp
Pozvánky na výstavy a jejich recenze --
http://www.photorevue.com/
Přehled aktuálních berlínských výstav včetně vernisáží --
http://www.indexberlin.de/